Your Cart

+48 530 010 229
+48 530 538 742

PN-PT 8:00-16:00

sklep@medyczny.eu

Polityka zwrotów

1. Wprowadzenie

Niniejsza Polityka Zwrotów (“Polityka”) ma zastosowanie do wszystkich transakcji zakupowych zrealizowanych przez sklep internetowy Medyczny.eu, mailowo oraz telefonicznie.

2. Prawo do odstąpienia od umowy

Zgodnie z ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumentów (Dz.U. 2014, poz. 827) , każdy konsument posiada uprawnienie do odstąpienia od umowy zakupu w terminie 14 dni kalendarzowych od daty otrzymania towaru, bez konieczności podania przyczyny. Okres ten kończy się po 14 dniach od dnia, w którym konsument lub osoba trzecia wskazana przez konsumenta, nie będąca przewoźnikiem, objęła fizyczne posiadanie towaru.

Aby skorzystać z przysługującego prawa odstąpienia od umowy, należy złożyć jednoznaczne oświadczenie o zamiarze odstąpienia od umowy (np. poprzez wysłanie formularza zwrotu dostępnego na stronie drogą elektroniczną na adres e-mail: sklep@medyczny.eu).

3. Skutki odstąpienia od umowy

W przypadku odstąpienia od umowy, dokonuje się zwrotu otrzymanych płatności za zakupiony towar niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni roboczych od dnia otrzymania zwróconego produktu. Zwrot płatności realizowany jest przy użyciu tej samej metody płatności, która została wykorzystana w pierwotnej transakcji, chyba że strona odstępująca od umowy wyraźnie zgadza się na inne rozwiązanie. W takim przypadku strona odstępująca nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów.

4. Wymogi dotyczące zwrotu produktów

Towar należy zwrócić lub dostarczyć bez zbędnej zwłoki, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym dokonano informacji o odstąpieniu od umowy. Termin ten uważa się za zachowany, jeśli towar zostanie wysłany z powrotem przed upływem 14-dniowego okresu. Zakupiony towar ulega zwrotowi w stanie niezmienionym. Bezpośrednie koszty zwrotu produktu obciążają konsumenta.

5. Zwrot

Towar powinien być zwrócony wraz z kompletnym wyposażeniem i akcesoriami na adres: Medyczny.eu, ul. Mickiewicza 40/8, 86-300 Grudziądz.

6. Wyjątki od prawa do odstąpienia od umowy

Prawo do odstąpienia od umowy nie obejmuje umów:

  • dotyczących dostarczania towarów na indywidualne zamówienie konsumenta lub mających na celu zaspokojenie jego zindywidualizowanych potrzeb,
  • dotyczących dostarczania towarów w zapieczętowanym opakowaniu, które po otwarciu nie nadają się do zwrotu z powodu ochrony zdrowia lub higieny, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu.

6. Kontakt

W przypadku pytań dotyczących Polityki Zwrotów, zachęca się do kontaktu za pomocą dostępnych danych na stronie internetowej sklepu.

Gwarancja Jakości

Wszystkie oferowane przez nas produkty wyróżniają się wysoka jakością i posiadają atesty oraz certyfikaty.

Pomoc w doborze

Jako firma z długoletnim doświadczeniem, doradzimy ci w doborze wyposażenia z naszego sklepu medycznego.

Szybka dostawa

Większość zamówień realizujemy z dnia na dzień by dać państwu możliwość szybkiego dostosowania pracowni do wymogów oświatowych.

Wishlist 0
Continue Shopping