Model szkieletu i model mięśni ludzkich są niezastąpionymi atrybutami podczas wykładów dla słuchaczy szkół medycznych i kierunków pokrewnych. Z anatomią człowieka, już na początku nauki, zapoznają się uczniowie różnych kierunków medycznych, począwszy od lekarskiego, przez fizjoterapię, po pielęgniarstwo. Dlatego w szkołach kształcących przyszłych pracowników branży medycznej nie może zabraknąć tych dwóch podstawowych modeli.
Szkoła nie jest jedynym miejscem, gdzie modele mają praktyczne zastosowanie. Innym są gabinety, choćby ortopedów i fizjoterapeutów. Taki model zdecydowanie podwyższa standard gabinetu i wpływa na jakość wizyty, gdyż można na nim przedstawić w sposób obrazowy, jaki jest problem zdrowotny pacjenta.

Człowiek składa się z ponad 200 kości- model szkieletu ułatwia ich zapamiętanie
Układ kostny dorosłego człowieka składa się z 206 kości. Dzieci mają ich więcej ze względu na punkty kostnienia. Zapamiętanie położenia każdej kości spędza sen z powiek adeptom nauk medycznych. Nieocenioną pomocą jest kopia układu kostnego. Model, taki jak ten: https://www.medyczny.eu/produkt/model-szkieletu-85-cm/, znajduje zastosowanie w wielu miejscach. Są to oczywiście uczelnie medyczne, szkoły kształcące w kierunkach pokrewnych, ale również gabinety lekarskie i domy studentów kierunków medycznych.
Wspomniany model posiada 85 cm wysokości, dzięki czemu jest dostrzegalny dla osób siedzących na wykładach z tylu. A przy tym praktyczny w transporcie i przenoszeniu. Po części jest złożony i nie rodzi problemów natury technicznej. Stworzony został z myślą o wykładach i wygodzie profesorów oraz słuchaczy. Ma ruchome ręce, nogi (można je odpiąć), ruchomą żuchwę, ruchome stawy. Ponadto, można otworzyć czaszkę. To jeden z podstawowych modeli znajdujących szerokie zastosowanie w różnych szkołach medycznych.

Budowa mięśni ludzkich- jak wybrać modele mięśni do szkoły i do gabinetu?
Określenie mięsień pochodzi z łacińskiego musculus. Układ mięśniowy spełnia w organizmie człowieka ważne role. Odpowiada za precyzję ruchów, utrzymuje narządy wewnętrzne we właściwych miejscach oraz wpływa na utrzymanie poprawnej postawy. Model mięśni ludzkich jest kolejną podstawową pomocą dydaktyczną wykładowców na kierunkach medycznych. Szczególnie gdy szkoła decyduje się na taki model jak ten tutaj. Składa się on z 27 elementów, w tym z narządów wewnętrznych. Elementy można wyciągnąć, dzięki czemu model sprawdza się również podczas wykładów z anatomii człowieka. Tego typu modele, wielofunkcyjne, idealnie odwzorowujące budowę ciała człowieka, są najlepszym wyborem dla szkół i do gabinetów ortopedów i fizjoterapeutów.
W profesjonalnym sklepie medyczny.eu dostępne są również modele mięśni poszczególnych części ciała, przykładem jest model mięśni ręki. Wykonany jest on w skali 1:1 i posiada wyciągane elementy, a dla wygody ręka jest umieszczona na stojaku. Zarysowane są na nim struktury naczyniowe.
Przy wyborze modelu mięśni ludzkich i szkieletu istotne znaczenie ma: odpowiednia wielkość, realizm, trwałość i praktyczność. Powyższe modele spełniają wszystkie te warunki.