Your Cart

+48 530 010 229
+48 530 538 742

PN-PT 8:00-16:00

sklep@medyczny.eu

Prawidłowa higiena jamy ustnej

Próchnica i choroby przyzębia są najczęstszymi przyczynami utraty zębów. Można im skutecznie zapobiegać, dbając o codzienną higienę jamy ustnej oraz regularnie odwiedzając stomatologa. Zęby pełnią w życiu człowieka ważne funkcje, dzięki nim mówimy zrozumiale i jemy z przyjemnością. Spełniają również funkcję estetyczną. Osoby uśmiechnięte są lepiej postrzegane od smutnych. Na szkołach, stomatologach i rodzicach spoczywa obowiązek zaszczepienia w dzieciach nawyku codziennej pielęgnacji jamy ustnej. Dlatego w gabinetach stomatologicznych i w gabinetach higienistek szkolnych niezbędny jest model do pielęgnacji zębów.

Jak poprawnie szczotkować zęby i ile minut? Które modele szczęk sprawdzają się podczas prezentacji, a które w gabinetach? Dlaczego należy chodzić regularnie na wizyty higienizacyjne?- Odpowiedzi na te pytania w dalszej części artykułu.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Nie tylko lepiej zapobiegać, bo śmiało można powiedzieć, taniej jest zapobiegać niż leczyć. Wstawienie jednego zęba pod postacią implantu to koszt kilku tysięcy złotych. Alternatywą jest wstawienie zęba na włóknie szklanym, natomiast jest to również niemały wydatek. Nie wspominając już o czasie poświęconym na wizyty i bólu, który często temu towarzyszy.

Domowy zestaw do higieny jamy ustnej powinien składać się z trzech elementów:

  • pasty do zębów,
  • nici dentystycznej,
  • płynu do płukania jamy ustnej.

Zęby należy szczotkować przynajmniej dwa razy dziennie. Stomatolodzy zalecają, by robić to po każdym posiłku, co w rzeczywistości często jest niemożliwe, ze względu na godziny spędzone poza domem. Natomiast rano i wieczorem powinien być to rytuał, na który poświęca się minimum od 2 do 3 minut.

Modele do prezentacji technik szczotkowania zębów

Fones (okrężna), Roll (wymiatająca), Bassa (rowkowa) – to trzy najpopularniejsze techniki szczotkowania zębów. W celu ich prezentacji stomatolodzy i higienistki stomatologiczne wykorzystują modele szczęk. W internetowym sklepie medyczny.eu dostępne są różne ich rodzaje. Wygodnym podczas większej prezentacji jest model szczęki ze stojakiem– wykonanym ze stali nierdzewnej. Model składa się z policzków i ruchomej szczęki (32 zęby). Całość stworzona z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu model służy podczas licznych prezentacji. Natomiast w gabinetach stomatologicznych sprawdzi się model szczęki bez policzka, dzięki niemu dentysta z łatwością zaprezentuje różne techniki szczotkowania zębów.

Co to jest wizyta higienizacyjna?

Podczas wizyty higienizacyjnej dowiemy się między innymi jak prawidłowo szczotkować zęby. W tym celu higienistka stomatologiczna prezentuje technikę mycia zębów na modelu szczęki. Technika jest dostosowana do uzębienia pacjenta oraz jego możliwości manualnych. Zazwyczaj instruktaż poprzedza oczyszczenie zębów z osadu i kamienia nazębnego.

Coraz częściej podczas wizyt higienizacyjnych pacjenci otrzymują tabletkę, która po rozpuszczeniu barwi niedomyte miejsca. Dzięki temu pacjent wie, którym przestrzeniom należy poświęcić więcej czasu. Na wizyty higienizacyjne powinno się chodzić raz na 6 miesięcy bądź w celach leczniczych co 3 miesiące. Najbardziej popularną metodą szczotkowania zębów jest okrężna, natomiast technika powinna być dostosowana do ustawienia zębów w łuku zębowym oraz stanu dziąseł.

Gwarancja Jakości

Wszystkie oferowane przez nas produkty wyróżniają się wysoka jakością i posiadają atesty oraz certyfikaty.

Pomoc w doborze

Jako firma z długoletnim doświadczeniem, doradzimy ci w doborze wyposażenia z naszego sklepu medycznego.

Szybka dostawa

Większość zamówień realizujemy z dnia na dzień by dać państwu możliwość szybkiego dostosowania pracowni do wymogów oświatowych.

Wishlist 0
Continue Shopping